Background-image
Event

Hampshire County Champs 2020 (14/U)

01 Feb 2020 (08:30 PM) - 02 Feb 2020 (05:00 PM)
December, 20 2019

Description

Waterlooville (25m) Saturday 1st February
Session 6:  Warm-up 8:30am Start 9:30am
401: G 10-12 200m Free HDW  No Swimmers
402: B 10-12 200m IM HDW  Charlie Francis / Arthur Grundy / Nate Isted / James Port / Matthew Stewart
403: G 13-14 200m Free HDW  Isabelle Liedtke
404: B 13-14 200m IM HDW   No Swimmers
405: G 10-14 50m Breast  No Swimmers
406: B 10-14 50m Free  James Port /  Matthew Stewart / Max Cropley
407: G 10-14 100m Back  Emily Hughes / Isabelle Liedtke
408: B 10-14 100m Fly  Charlie Francis / Arthur Grundy / Nate Isted / James Port / Matthew Stewart / Max Cropley
409: G 10-14 200m Fly Trinity Clement
Finals
421-424: G 10/11,12, 13, 14 50m Breast 
425-428: B 10/11, 12, 13, 14 50m Free 
429-432: G 10/11, 12, 13, 14 100m Back 
433-436: B 10/11, 12, 13, 14 100m Fly 
 
Session 7:  Warm-up TBC Start TBC
451: G 10-12 200m Breast HDW  No Swimmers
452: B 10-12 200m Back HDW  James Port / Matthew Stewart
453: G 13-14 200m Breast HDW  No Swimmers
454: B 13-14 200m Back HDW  Daniel Sampson
455: G 10-14 100m Free  Isabelle Leidtke
456: B 10-14 100m Breast  Arthur Grundy  / Nate Isted / Daniel Sampson / Rory Shayler
457: G 10-14 50m Back  Emily Hughes / Rosie Eades / Isabelle Liedtke
458: B 10-14 50m Fly  Charlie Francis / Arthur Grundy / James Port / Matthew Stewart / Max Cropley
Finals
471-474: G 10/11, 12, 13, 14 100m Free 
475-478: B 10/11, 12, 13, 14 100m Breast 
479-482: G 10/11, 12, 13, 14 50m Back 

483-486: B 10/11, 12, 13, 14 50m Fly 
 
Waterlooville (25m) Sunday 2nd February
Session 8:  Warm-up 8:00am Start 9:00am
501: B 10-12 200m Free HDW  James Port / Matthew Stewart
502: G 10-12 200m IM HDW  Trinity Clement
503: B 13-14 200m Free HDW  Daniel Sampson
504: G 13-14 200m IM HDW  No Swimmers
505: B 10-14 50m Breast  Arthur Grundy / Daniel Sampson / Rory Shayler
506: G 10-14 50m Free  Lucy Eades / Rosie Eades
507: B 10-14 100m Back  James Port / Daniel Sampson
508: G 10-14 100m Fly  Trinity Clement
509: B 10-14 200m Fly Arthur Grundy / Nate Isted / Matthew Stewart
Finals
521-524: B 10/11, 12, 13, 14 50m Breast
525-528: G 10/11, 12, 13, 14 50m Free
529-532: B 10/11, 12, 13, 14 100m Back
533-536: G 10/11, 12, 13, 14 100m Fly 
 
Session 9:  Warm-up TBC Start TBC
551: B 10-12 200m Breast HDW  Arthur Grundy / Nate Isted
552: G 10-12 200m Back HDW  No Swimmers
553: B 13-14 200m Breast HDW  Daniel Sampson / Rory Shayler
554: G 13-14 200m Back HDW  Isabelle Liedtke
555: B 10-14 100m Free  Charlie Francis / James Port / Matthew Stewart / Daniel Sampson
556: G 10-14 100m Breast  No Swimmers
557: B 10-14 50m Back  James Port / Max Cropley
558: G 10-14 50m Fly   Lila Jackson / Rosie Eades
Finals 
571-574: B 10/11, 12, 13, 14 100m Free 
575-578: G 10/11, 12, 13, 14 100m Breast 
579-582: B 10/11, 12, 13, 14 50m Back 
583-586: G 10/11, 12, 13, 14 50m Fly 
 

Forms/Documents:

    Photos:

    Our sponsor
    FINIS