Background-image
Medway Championships 1 Results

MEDWAY ASA AGE GROUP/ CHAMPIONSHIPS GALA ONE 17th FEBRUARY 2018

RESULTS

HEATS:

EVENT 1 Womens Open 200m IM               

10/16 Yrs Age Group - Full Results

Place                                                             Name                          Time                                                              

5.       Georgia McKean                   (03)   Gravesend                2:38.31                    

14.    Nell Young                              (04)   Gravesend                2:43.98                    

 

Open Age Group - Full Results

Place                                                             Name                          Time                                                              

7.       Georgia McKean                   (03)   Gravesend                2:38.31

10.    Amelia Ray                              (01)   Gravesend                2:38.77

12.    Athina Smallwood                 (01)   Gravesend                2:40.48

19.    Nell Young                              (04)   Gravesend                2:43.98

 

EVENT 2 Mens Open 200m IM                  

Open Age Group - Full Results

Place                                                             Name                          Time                          

14.    David Allen                             (01)   Gravesend                2:40.64

 

EVENT 3 Girls 12 Yrs 100m Butterfly       

Full Results

Place                                                             Name                          Time                          

Patrycja Hayre                                 (06)   Gravesend                DQ SA  1L

 

EVENT 4 Boys 12 Yrs 100m Butterfly        

Full Results

Place                                                             Name                          Time

5.       Harrison Martin                      (06)   Gravesend                1:28.47

7.       Jeremy Hamilton-Smith        (06)   Gravesend                1:37.04

 

EVENT 5 Girls 10 Yrs 50m Backstroke       

Full Results

Place                                                             Name                          Time

3.       Mia Collins                              (08)   Gravesend                   43.81                                                         

4.       Chenai Chaza                       (08)   Gravesend                   45.05

 

EVENT 8 Mens 19 Yrs/Over 50m Freestyle    

25 Yrs/Over Age Group - Full Results

Place                                                             Name                          Time

3.       Kevin Arundell                       (78)   Gravesend                   28.46                                                         

4.       Stuart Ray                               (74)   Gravesend                   31.24

 

EVENT 9 Girls 13 Yrs 100m IM              

Full Results

Place                                                             Name                          Time

10.    Macy McQuade                      (05)   Gravesend                1:24.25

18.    Chloe Summers                     (05)   Gravesend                1:47.92

 

 

 

EVENT 10 Boys 13 Yrs 100m IM               

Full Results

Place                                                             Name                          Time

11.    Daniel Oliver                          (05)   Gravesend                1:23.59

19.    Stephan Helberg                  (05)   Gravesend                1:37.47                                                        

20.    Henry Barnes                         (05)   Gravesend                1:42.35

 

EVENT 13 Girls 11 Yrs 100m Breaststroke    

Full Results

Place                                                             Name                          Time

3.       Kahlen Arundell                    (07)   Gravesend                1:39.81

20.    Neha Delaffon                       (07)   Gravesend                2:05.21

 

EVENT 14 Boys 11 Yrs 100m Breaststroke     

Full Results

Place                                                             Name                          Time        

2.       Thomas Long                         (07)   Gravesend                1:38.53

10.    Zach Young                            (07)   Gravesend                1:50.52

17.    Eren Basch                             (07)   Gravesend                2:01.21

20.    Samuel Nicholls                     (07)   Gravesend                2:11.54

Hayden Kumar                                 (07)   Gravesend                DQ SL  1L                                                                      

Joshua Nsirim                                  (07)   Gravesend                DQ ST  1L

 

EVENT 15 Girls 14 Yrs 100m Freestyle       

Full Results

Place                                                             Name                          Time

8.       Nell Young                              (04)   Gravesend                1:07.50

12.    Olivia Ray                                (04)   Gravesend                1:11.61

21.    Lola Bruce                              (04)   Gravesend                1:18.18                                                        

22.    Amelia Barnes                        (04)   Gravesend                1:19.41

 

EVENT 16 Boys 14 Yrs 100m Freestyle        

Full Results

Place                                                             Name                          Time

7.       Anthony Morgan                    (04)   Gravesend                1:06.68                                                        

8.       Angel Gruev                           (04)   Gravesend                1:07.63

10.    Tommy Karabolli                    (04)   Gravesend                1:08.71

12.    James Long                            (04)   Gravesend                1:09.19                                                        

13.    Rishi Rajput                            (04)   Gravesend                1:11.85                                                        

15.    Josh Ley                                  (04)   Gravesend                1:14.20

 

EVENT 17 Girls 15 Yrs 100m Breaststroke    

Full Results

Place                                                             Name                          Time

4.       Georgia McKean                   (03)   Gravesend                1:25.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FINALS

 

EVENT 20 FINAL OF EVENT 4 Boys 12 Yrs 100m Butterfly        

Full Results

Place                                                             Name                          Time

5.       Harrison Martin                      (06)   Gravesend                1:31.10

 

EVENT 21 FINAL OF EVENT 5 Girls 10 Yrs 50m Backstroke       

Full Results

Place                                                             Name                          Time                          

3.       Mia Collins                              (08)   Gravesend                   44.28

4.       Chenai Chaza                       (08)   Gravesend                   45.14

 

EVENT 25 FINAL OF EVENT 11 Girls 14/15 Yrs 200m Freestyle Team   

Full Results

Place                                                             Time

3.       Gravesend & Northfleet                  2:06.10

 

EVENT 26 FINAL OF EVENT 12 Boys 14/15 Yrs  200m Freestyle Team     

Full Results

Place                                                             Time

4.       Gravesend & Northfleet                 2:03.18

 

EVENT 27 FINAL OF EVENT 13 Girls 11 Yrs 100m Breaststroke    

Full Results

Place                                                             Name                          Time

3.       Kahlen Arundell                    (07)   Gravesend                1:40.23

 

EVENT 28 FINAL OF EVENT 14 Boys 11 Yrs 100m Breaststroke     

Full Results

Place                                                             Name                          Time                          

1.       Thomas Long                         (07)   Gravesend                1:37.28

 

EVENT 31 FINAL OF EVENT 17 Girls 15 Yrs 100m Breaststroke    

Full Results

Place                                                             Name                          Time

4.       Georgia McKean                   (03)   Gravesend                1:25.28