Background-image
Partners
Swim+England
Swim21
Somerset+ASA
ASA+South+West
Taunton+Deane+Swimming
City+of+Bristol+Aquatics
ProSwimwear
Raj+K+Soni
Sponsors
FULL LIST OF WINNERS FROM 2018 CLUB PRESENTATION EVENING

FULL LIST OF WINNERS FROM 2018 CLUB PRESENTATION EVENING (in alphabetical order) 

 

    WINNER         RUNNER UP
       
Addy Ledward GIRLS   14 Years Age Group
Alexander Parish BOYS 8 Years & Under Age Group Youngest Age Group Backstroke 25m
Alfie-Lee Lewis BOYS   10 Years Age Group
Alice Walker GIRLS   8 Years & Under Age Group
Amelie Dorrington GIRLS 10 Years Age Group  
Ben Foster BOYS   11 Years Age Group
      11/U 200m Butterfly
Ben Godfrey BOYS   11/U 200m Freestyle
Ben Penhale BOYS 15 Years Age Group  
    16/U 400m Freestyle  
    Open 400m Freestyle  
    Open 1500m Freestyle  
    Open 400m IM  
       
Bertie Williams BOYS   Open 100m Backstroke
      16/U 200m Backstroke
      Open 200m Backstroke
      14 Years Age Group
Blayne Stanbrook BOYS 13 Years Age Group 16/U 200m Breaststroke
    13/U 200m Backstroke Open 100m Breaststroke
    13/U 200m Breaststroke Open 200m Breaststroke
      Open Overall
      13/U 200m IM
      13/U 200m Freestyle
      13/U 200m Butterfly
      13/U 400m Freestyle
Caden Best BOYS 12 Years Age Group 12/U 100m IM
Chloe Price GIRLS   13 Years Age Group
Clara Waller GIRLS   11 Years Age Group
      11/U 200m Backstroke
Ella Jenkins GIRLS 14 Years Age Group Open 50m Backstroke
    14/U 100m IM  
    16/U 100m IM  
    16/U 200m IM  
    16/U 200m Freestyle  
    16/U 200m Backstroke  
    16/U 200m Breaststroke  
    16/U 200m Butterfly  
    16/U 400m Freestyle  
    Open Overall  
    Open 50m Freestyle  
    Open 100m IM  
    Open 100m Freestyle  
    Open 100m Backstroke  
    Open 100m Breaststroke  
    Open 100m Butterfly  
    Open 200m IM  
    Open 200m Freestyle  
    Open 200m Backstroke  
    Open 200m Breaststroke  
    Open 200m Butterfly  
    Open 400m Freestyle  
    Open 400m IM  
    Open 800m Freestyle  
Eloise Cash GIRLS 10/U 100m IM 11/U 200m IM
Eloise Major GIRLS 13 Years Age Group 13/U 200m Freestyle
      13/U 200m Backstroke
Eloise Mark GIRLS   10 Years Age Group
Eva Farmery GIRLS 15 Years Age Group 16/U 100m IM
      16/U 200m Freestyle
      16/U 200m Breaststroke
      Open 50m Freestyle
      Open 100m IM
      Open 100m Freestyle
      Open 100m Breaststroke
      Open 200m Freestyle
      Open 200m Breaststroke
Evan Jenkins BOYS   12 Years Age Group
Finlay James BOYS 16/U 200m Breaststroke 16 Years Age Group
    Open 100m Breaststroke  
    Open 200m Breaststroke  
Finn Smith BOYS Open 50m Freestyle  
    Open 50m Backstroke  
Fliss Vincent  GIRLS   Youngest Age Group Freestyle 25m
Frankie Spears GIRLS   11/U 200 Butterfly
Giselle Fitton GIRLS   12 Years Age Group
      12/U 100m IM
      13/U 200m IM
Imogen Bamber GIRLS 12 Years Age Group 14/U 100m IM
    12/U 100m IM 16/U 200m IM
    13/U 200m IM 16/U 200m Backstroke
    13/U 200m Freestyle 16/U 200m Butterfly
    13/U 200m Backstroke 16/U 400m Freestyle
    13/U 200m Breaststroke Open Overall
    13/U 200m Butterfly Open 100m Backstroke
    13/U 400m Freestyle Open 100m Butterfly
      Open 200m IM
      Open 200m Backstroke
      Open 200m Butterfly
      Open 400m Freestyle
      Open 400m IM
Jamie Steadman BOYS 11 Years Age Group  
    12/U 100m IM  
    11/U 200m Breaststroke  
    11/U 200m Freestyle  
    11/U 200m Backstroke  
    11/U 200m Butterfly  
    11/U 200m IM  
Josie Ballam GIRLS 11 Years Age Group  
    11/U 200m Breaststroke  
    11/U 200m Freestyle  
    11/U 200m Backstroke  
    11/U 200m IM  
    11/U 200 Butterfly  
Kate Sergeant GIRLS Open 50m Backstroke 16 Years Age Group
Libby Steadman GIRLS 9 Years Breaststroke (50m)  
Lucas Hayles BOYS 16/U 100m IM 16/U 400m Freestyle
    16/U 200m Butterfly Open 50m Freestyle
    Open 100m IM Open 50m Backstroke
    Open 100m Backstroke Open 400m Freestyle
    Open 100m Butterfly Open 1500m Freestyle
    Open 200m IM Open 400m IM
    Open 200m Freestyle Open 1500  freestyle
    Open 200m Butterfly  
    16 Years Age Group  
    16/U 200m IM  
    16/U 200m Freestyle  
    16/U 200m Backstroke  
    Open Overall  
    Open 100m Freestyle  
    Open 200m Backstroke  
Lucia Steele GIRLS   11/U 200m Breaststroke
      11/U 200m Freestyle
Lyra Parsons GIRLS 8 Years & Under Age Group  
    Youngest Age Group Freestyle 25m  
Martha Sell GIRLS   Open 800m Freestyle
      13/U 200m Breaststroke
      13/U 200m Butterfly
      13/U 400m Freestyle
Mimi Vincent GIRLS   10/U 100m IM
      9 Years Breaststroke (50m)
      9 Years Age Group
Oliver Dow BOYS   9 Years Age Group
      9 Years Butterfly (50m)
Poppy Leaman GIRLS 16 Years Age Group  
Riley Price BOYS 10 Years Age Group 11/U 200m Breaststroke
    10/U 100m IM 11/U 200m Backstroke
      11/U 200m IM
Rio Fitton BOYS 9 Years Age Group 10/U 100m IM
    9 Years Butterfly (50m)  
Ryan Baldwin BOYS 14 Years Age Group 16/U 100m IM
    14/U 100m IM Open 100m IM
Sophie Chambers GIRLS Open 1500m Freestyle 15 Years Age Group
Theo Quinn BOYS Youngest Age Group Backstroke 25m  
Toby Foster BOYS 13/U 200m IM 13 Years Age Group
    13/U 200m Freestyle 13/U 200m Backstroke
    13/U 200m Butterfly 13/U 200m Breaststroke
    13/U 400m Freestyle 16/U 200m Butterfly
      Open 100m Butterfly
      Open 200m IM
      Open 200m Freestyle
      Open 200m Butterfly
      16/U 200m IM
      16/U 200m Freestyle
      Open 100m Freestyle
      14/U 100m IM
Thomas Prewitt     8 Years & Under Age Group
Zoe Major GIRLS 9 Years Age Group