Background-image
Medway Championships 5 - Results

 Medway Championships 5 - Results

 

EVENT 85 Girls 10/11 Yrs 50m Butterfly      

10 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

                                                                                                       

2.       Calli Ramsay                                (09)     Gravesend                        36.80                                                            

4.       Isabella Arundell                          (09)     Gravesend                        38.24                                                            

6.       Nicola Muszalska                          (09)     Gravesend                        43.75                                                            

7.       Tabitha Crook                             (09)     Gravesend                        46.11                                                            

11.     Hannah Bailey                             (09)     Gravesend                        48.83                                                            

17.     Emily Joyce                                  (09)     Gravesend                        56.81                                                                                                                                    

11 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

1.       Chenai Chaza                             (08)     Gravesend                        36.56                                                            

 

 

 

EVENT 86 Womens Open 100m Butterfly         

12 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

3.       Kahlen Arundell                           (07)     Gravesend                     1:17.75                                                           

11.     Nieve Rousell                              (07)     Gravesend                     1:37.62                                                           

 

13 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

9.       Daisy Joyce                                 (06)     Gravesend                     1:38.35                                                           

          Bonnie O'Brien                             (06)     Gravesend                     DQ SA  1L                                                        

14 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

4.       Macy McQuade                            (05)     Gravesend                     1:25.00                                                           

8.       Chloe Summers                           (05)     Gravesend                     1:53.23                                                           

15 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

5.       Olivia Ray                                    (04)     Gravesend                     1:14.76                                                           

8.       Holly Rousell                                (04)     Gravesend                     1:32.78                                                           

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

2.       Georgia McKean                          (03)     Gravesend                     1:12.01                                                           

10/16 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

5.       Georgia McKean                          (03)     Gravesend                     1:12.01                                                           

9.       Olivia Ray                                    (04)     Gravesend                     1:14.76                                                           

15.     Kahlen Arundell                           (07)     Gravesend                     1:17.75                                                           

24.     Macy McQuade                            (05)     Gravesend                     1:25.00                                                           

33.     Holly Rousell                                (04)     Gravesend                     1:32.78                                                           

38.     Nieve Rousell                              (07)     Gravesend                     1:37.62                                                           

39.     Daisy Joyce                                 (06)     Gravesend                     1:38.35                                                           

46.     Chloe Summers                           (05)     Gravesend                     1:53.23                                                           

          Bonnie O'Brien                             (06)     Gravesend                     DQ SA  1L                                                        

Open Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

6.       Georgia McKean                          (03)     Gravesend                     1:12.01                                                           

10.     Olivia Ray                                    (04)     Gravesend                     1:14.76                                                           

17.     Kahlen Arundell                           (07)     Gravesend                     1:17.75                                                                                                                                   

28.     Macy McQuade                            (05)     Gravesend                     1:25.00                                                           

37.     Holly Rousell                                (04)     Gravesend                     1:32.78                                                           

42.     Nieve Rousell                              (07)     Gravesend                     1:37.62                                                                                                                                   

43.     Daisy Joyce                                 (06)     Gravesend                     1:38.35                                                           

51.     Chloe Summers                           (05)     Gravesend                     1:53.23                                                           

          Bonnie O'Brien                             (06)     Gravesend                     DQ SA  1L                                                        

 

 

 

EVENT 87 Mens Open 100m IM                  

10 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Jason Nsirim                                (09)     Gravesend                     1:30.19                                                           

3.       Philip Dobrzaniecki                       (09)     Gravesend                     1:40.82                                                           

11 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

6.       Zac D'Cruz                                  (08)     Gravesend                     1:42.20                                                           

12 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

3.       Thomas Long                              (07)     Gravesend                     1:18.10                                                           

11.     Joshua Nsirim                              (07)     Gravesend                     1:28.92                                                           

15.     Hayden Kumar                            (07)     Gravesend                     1:38.29                                                           

13 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

1.       Jarred Adams                              (06)     Gravesend                     1:13.06                                                           

4.       Aidan McKean                             (06)     Gravesend                     1:29.50                                                           

          

14 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

8.       Daniel Oliver                                (05)     Gravesend                     1:15.55                                                           

                                                                                                       

15 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

2.       Anthony Morgan                          (04)     Gravesend                     1:10.19                                                           

5.       James Long                                (04)     Gravesend                     1:14.18                                                           4/H9

10/16 Yrs Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

5.       Anthony Morgan                          (04)     Gravesend                     1:10.19                                                                                                                                   

12.     Jarred Adams                              (06)     Gravesend                     1:13.06                                                           

16.     James Long                                (04)     Gravesend                     1:14.18                                                           4/H9

21.     Daniel Oliver                                (05)     Gravesend                     1:15.55                                                           

24.     Thomas Long                              (07)     Gravesend                     1:18.10                                                           

41.     Joshua Nsirim                              (07)     Gravesend                     1:28.92                                                           

42.     Aidan McKean                             (06)     Gravesend                     1:29.50                                                           

43.     Jason Nsirim                                (09)     Gravesend                     1:30.19                                                           

49.     Hayden Kumar                            (07)     Gravesend                     1:38.29                                                           

50.     Philip Dobrzaniecki                       (09)     Gravesend                     1:40.82                                                           

53.     Zac D'Cruz                                  (08)     Gravesend                     1:42.20                                                           

          

Open Age Group - Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

8.       Anthony Morgan                          (04)     Gravesend                     1:10.19                                                           

15.     Jarred Adams                              (06)     Gravesend                     1:13.06                                                           

19.     James Long                                (04)     Gravesend                     1:14.18                                                           4/H9

25.     Daniel Oliver                                (05)     Gravesend                     1:15.55                                                           

28.     Thomas Long                              (07)     Gravesend                     1:18.10                                                           

45.     Joshua Nsirim                              (07)     Gravesend                     1:28.92                                                           

46.     Aidan McKean                             (06)     Gravesend                     1:29.50                                                           

47.     Jason Nsirim                                (09)     Gravesend                     1:30.19                                                           

53.     Hayden Kumar                            (07)     Gravesend                     1:38.29                                                           

54.     Philip Dobrzaniecki                       (09)     Gravesend                     1:40.82                                                           

57.     Zac D'Cruz                                  (08)     Gravesend                     1:42.20                                                           

                                                                                                       

          

          

 

 

 

EVENT 88 FINAL OF EVENT 85 Girls 10 Yrs 50m Butterfly         

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Kara Redford                              (09)     Larkfield                            35.80                                                            

2.       Sophie Carr                                 (09)     Larkfield                            37.37                                                            

3.       Calli Ramsay                                (09)     Gravesend                        37.49                                                            

4.       Isabella Arundell                          (09)     Gravesend                        38.47                                                            

5.       Olivia Callaghan                           (09)     Larkfield                            40.56                                                            

6.       Nicola Muszalska                          (09)     Gravesend                        44.31                                                            

 

 

 

EVENT 89 FINAL OF EVENT 85 Girls 11 Yrs 50m Butterfly         

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Chenai Chaza                             (08)     Gravesend                        37.28                                                            

2.       Isla Healy                                    (08)     Sittingbourne                    37.66                                                            

3.       Katharine Irwin                            (08)     Maidstone                         39.55                                                            

4.       Olivia Pieri                                    (08)     Beachfield                         40.36                                                            

5.       Mia Pope                                     (08)     Sittingbourne                    40.96                                                            

6.       Scarlett Cooper                           (08)     Maidstone                         45.32                                                            

 

 

 

EVENT 90 FINAL OF EVENT 86 Womens 12 Yrs 100m Butterfly       

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Evie Smith                                    (07)     Maidstone                      1:12.18                                                           

2.       Hannah Murphy                          (07)     Maidstone                      1:15.00                                                           

3.       Kahlen Arundell                           (07)     Gravesend                     1:15.86                                                           

4.       Nicole Quiller                                (07)     Maidstone                      1:16.88                                                           

5.       Lyanna Gore                               (07)     Larkfield                         1:18.63                                                           

6.       Shayla Sutton                              (07)     Maidstone                      1:25.69                                         

 

 

 

 

EVENT 92 FINAL OF EVENT 86 Womens 14 Yrs 100m Butterfly       

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Laila Mathurin                              (05)     Co Rochester                1:15.28                                                           

2.       Jessica Bonner                            (05)     Larkfield                         1:15.80                                                           

3.       Harriet Hughes                            (05)     Maidstone                      1:23.57                                                           

4.       Macy McQuade                            (05)     Gravesend                     1:26.12                                                           

5.       Kathleen Nastaly                         (05)     Sittingbourne                 1:32.65                                                           

6.       Jasmin Perryman                          (05)     Maidstone                      1:34.78                                                           

 

 

 

EVENT 93 FINAL OF EVENT 86 Womens 15 Yrs 100m Butterfly       

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Daisy Allistone                              (04)     Maidstone                      1:10.18                                                           

2.       Grace Dolman                             (04)     Beachfield                      1:12.12                                                           

3.       Lily Durnford                                (04)     Beachfield                      1:12.55                                                           

4.       Mya Diboll                                    (04)     Maidstone                      1:13.72                                                           

5.       Olivia Ray                                    (04)     Gravesend                     1:13.84                                                           

6.       Rebecca Phillips                           (04)     Maidstone                      1:18.75                                                           

 

 

 

EVENT 94 FINAL OF EVENT 86 Womens 16 Yrs/Over 100m Butterfly  

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Hope Paice                                 (02)     Maidstone                      1:09.53                                                           

2.       Georgia McKean                          (03)     Gravesend                     1:10.92                                                           

3.       Hannah Bowie                            (03)     Maidstone                      1:14.90                                                           

4.       Esther Gray                                 (02)     Maidstone                      1:17.25                                                           

5.       Jessica Brown                              (02)     Maidstone                      1:22.19                                                           

6.       Hannah Knight                            (02)     Larkfield                         1:22.53                                                           

 

 

 

EVENT 95 FINAL OF EVENT 87 Mens 10 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Jason Nsirim                                (09)     Gravesend                     1:26.22                                                           

2.       Sebastian Harmer                        (09)     Maidstone                      1:26.23                                                           

3.       Philip Dobrzaniecki                       (09)     Gravesend                     1:39.70                                                           

4.       Lucas Hayes                               (09)     Larkfield                         1:42.28                                                           

 

 

 

EVENT 96 FINAL OF EVENT 87 Mens 11 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Daniel Harding                            (08)     Larkfield                         1:19.82                                                           

2.       Matthew Hein                              (08)     Maidstone                      1:24.40                                                           

3.       Ewan Moore                                (08)     Larkfield                         1:28.09                                                           

4.       Ben Hardy                                   (08)     Larkfield                         1:30.00                                                           

5.       Zac D'Cruz                                  (08)     Gravesend                     1:37.25                                                           

6.       Joseph Sloan                              (08)     Maidstone                      1:43.22                                                           

 

 

 

EVENT 97 FINAL OF EVENT 87 Mens 12 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Frank Chadwick                           (07)     Maidstone                      1:13.50                                                           

2.       Thomas Long                              (07)     Gravesend                     1:16.50                                                           

3.       Jasper Nobes                              (07)     Larkfield                         1:17.07                                                           

4.       Max Beavington                           (07)     Beachfield                      1:19.10                                                           

5.       Marcus Richards                          (07)     Maidstone                      1:23.54                                                           

6.       Liam Stockwell                             (07)     Maidstone                      1:24.38                                                           

 

 

 

 

 

 

EVENT 98 FINAL OF EVENT 87 Mens 13 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Jarred Adams                              (06)     Gravesend                     1:12.18                                                           

2.       Charles Stanley                           (06)     Maidstone                      1:12.93                                                           

3.       Lucas Downer                             (06)     Maidstone                      1:28.41                                                           

4.       Aidan McKean                             (06)     Gravesend                     1:32.47                                                           

 

 

 

EVENT 99 FINAL OF EVENT 87 Mens 14 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Andrew Gore                               (05)     Larkfield                         1:08.58                                                           

2.       Oliver Moore                                (05)     Larkfield                         1:09.14                                                           

3.       Finley Courtier                             (05)     Larkfield                         1:09.27                                                           

4.       Dominic Traube                           (05)     Larkfield                         1:11.29                                                           

5.       Milo Strachan                               (05)     Larkfield                         1:13.41                                                           

6.       Toby Hardy                                 (05)     Larkfield                         1:17.22                                                           

 

 

 

EVENT 100 FINAL OF EVENT 87 Mens 15 Yrs 100m IM                

Full Results

Place  Name                                          YoB     Club                              Time                                                                 

 

1.       Thomas Berry                              (04)     Sittingbourne                 1:09.11                                                           

2.       Oscar Siverland-Bishop                 (04)     Larkfield                         1:09.73                                                           

3.       Anthony Morgan                          (04)     Gravesend                     1:10.10                                                           

4.       Adam Broomfield                          (04)     Maidstone                      1:10.53                                                           

5.       James Long                                (04)     Gravesend                     1:14.38                                                           

6.       Nicholas Siverland-Bis                   (04)     Larkfield                         1:14.41                       

 

 

 

 

 

 

 

EVENT 102 Womens 09/11 Yrs 100m Free.Team    

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Gravesend & Northfleet                          Gravesend                     1:03.81                                                           

2.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:03.82                                                           

3.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                      1:06.43                                                           

4.       Maidstone SC  B                                    Maidstone                      1:13.81                                                           

5.       Larkfield SC                                            Larkfield                         1:21.64                                                           

 

 

 

EVENT 103 Womens 12/13 Yrs 100m Free.Team    

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                         55.98                                                            

2.       Maidstone SC  B                                    Maidstone                         58.09                                                            

3.       Larkfield SC                                           Larkfield                            59.04                                                            

4.       Beachfield Swimming Sq                         Beachfield                      1:04.16                                                           

5.       Gravesend & Northfleet                          Gravesend                     1:04.66                                                           

          Larkfield SC                                           Larkfield                         DNC                                                                 

 

 

 

EVENT 104 Womens 14/15 Yrs 200m Free.Team    

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                      2:05.40                                                           

2.       Larkfield SC                                           Larkfield                         2:08.03                                                           

3.       Gravesend & Northfleet                          Gravesend                     2:13.30                                                           

 

 

 

EVENT 105 Mens 09/11 Yrs 100m Freestyle Team 

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                      1:04.81                                                           

2.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:06.13                                                           

3.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:15.43                                                           

 

 

 

EVENT 106 Mens 12/13 Yrs 100m Freestyle Team 

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                         58.03                                                            

2.       Gravesend & Northfleet                          Gravesend                        59.24                                                            

3.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:02.15                                                           

4.       Beachfield Swimming Sq                         Beachfield                      1:03.47                                                           

5.       Maidstone SC  B                                    Maidstone                      1:03.95                                                           

 

 

 

EVENT 107 Mens 14/15 Yrs 200m Freestyle Team 

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:50.84                                                           

2.       Larkfield SC                                           Larkfield                         1:53.72                                                           

3.       Beachfield Swimming Sq                          Beachfield                      2:05.92                                                           

 

 

 

EVENT 108 Mens Open 150m Freestyle Team      

Full Results

Place  Name                                          A.G     Club                              Time                                                                 

 

1.       Maidstone SC  A                                    Maidstone                      3:44.84                                                           

2.       Larkfield SC                                           Larkfield                         3:55.69