Background-image
2011

International Representation

Great Britain

Alice Rogers – Modern Pentathlon Youth European Championships – Tata, Hungary

Alice Rogers – Modern Pentathlon German National Youth Championships – Berlin, Germany

Mick Swift – XIII European Masters Swimming Championships – Yalta, Ukraine

Alice Rogers – Modern Pentathlon 2011 Olympic Hopes – Warsaw, Poland

ASA Senior Age Group & Masters National Short Course Silver Medallists

Mick Swift – 200m & 400m Individual Medley

ASA Senior Age Group & Masters National Short Course Bronze Medallists

Ed Gilbertson – 50m Butterfly & 50m Backstroke

National Schools Finalist

Olivia Wyman – 4 x 50m Freestyle Relay

Cornwall County ASA Gold Medallists

Emma Bryant – 50m Fly – (25 – 29 years)

Esther Doleman – 50m Breaststroke

Luke Getson – 50m Breaststroke

Amanda Losasso – 50m Freestyle – (45 – 49 years)

Mick Swift – 50m Breaststroke, 50m Fly, 50m Freestyle & 100m Individual Medley – (55 – 59 years)

Michael Wafer – 200m Freestyle

Olivia Wyman – 50m Backstroke & 100m Individual Medley

Cornwall County ASA Silver Medallists

Emma Bryant – 100m Individual Medley – (25 – 29 years)

Esther Doleman – 400m & 1500m Freestyle, 200m Breaststroke, 200m & 400m Individual Medley, 4 x 200m Freestyle Relay

Luke Getson – 800m Freestyle, 100m Backstroke, 100m Fly, 100m Individual Medley

Amanda Losasso – 100m Individual Medley – (45 – 49 years)

Lucy McWhinnie – 4 x 200m Freestyle Relay

Caja Parkes – 1500m Freestyle

 Susan Smith – 50m Freestyle, 50m Breaststroke – (55 – 59 years)

Mick Swift – 50 Backstroke – (55 – 59 years)

Alex Szuplewski – 50m Freestyle, 200m Backstroke, 4 x 200m Freestyle Relay

Michael Wafer – 100m Freestyle, 50m & 100m Breaststroke, 100m Fly, 200m Individual Medley

Olivia Wyman – 100m Backstroke, 4 x 200m Freestyle Relay

Cornwall County ASA Bronze Medallists

Esther Doleman – 200m Freestyle, 50m Fly

Luke Getson – 50m & 200m Backstroke, 50m Fly

Amanda Losasso – 50m Backstroke – (45 – 49 years)

Steven Sims – 4 x 200m Freestyle Relay

Alex Szuplewski – 100m, 400m & 800m Freestyle

Malcolm Szuplewski – 4 x 200m Freestyle Relay

Michael Wafer – 100m Individual Medley, 4 x 200m Freestyle Relay

Robert Wilkinson – 4 x 200m Freestyle Relay

Olivia Wyman – 200m Backstroke 

National Arena Swimming League

2011 – Division 2 Finalists, 7th Place

Cornwall & West Devon League

2011 – Finalists, 5th Place