Results - Team Bath AS Early Season Level 4 Sprint Meet - 7 September 2019

Communications TeamBath AS

Well done to all our swimmers who took part in our Early Season Sprint Meet on 7 September.

Medal results for the Team are as follows:

 

Max Adams Gold 50 Fly, 50 Back, 100 Free, 100 Fly, 50 Free; Silver 100 IM, 50 Breast; Bronze 100 Breast.

Maddi Aldam-Gates Gold 50 Breast; Silver 50 Free

Torin Amor Silver 100 IM, Bronze 50 Back, 100 Free, 50 Free

Amelie Bartlett Gold 50 Breast; Silver 100 Breast; Bronze 100 IM

Georgia Blake Silver 50 Free; Bronze 50 Back, 100IM

Logan Bolwell Gold 100 Breast, 50 Back, 100 Free, 100 IM, 50 Breast, 50 Free

Rhiannon Bowen Gold 50 Fly, 100 IM, 100 Fly, 50 Free

Katie Butcher Gold 50 Back; Silver 50 Fly, 100 Back; Bronze 50 Free

Isabelle Chappell Gold 100 Fly; Silver 50 Fly, 50 Back

Finnley Coleman Silver 100 Back

Bella Cooper Gold 50 Fly, 50 Back, 100 IM

Abi Coppard Silver 100 Breast, 50 Breast

Lydia Crawford Silver 100 Free, 100 Fly; Bronze 100 Breast, 50 Fly, 100 IM

Megan Dallimore Bronze 50 Back

Yasmin Dennard Gold 100 Back; Silver 100 Free; Bronze 100 IM, 100 Fly, 50 Free

Sam Dowding Gold 50 Fly, 50 Back, 100 Back; Silver 50 Breast

Mark Edmundson Gold 50 Fly, 50 Back, 100 Back; Silver 100 IM, 100 Fly, 50 Free; Bronze 100 Free

Charlotte Edwards Silver 100 Fly

Hattie Emmett Silver 100 Breast, 100 IM, 100 Fly; Bronze 100 Free, 100 Back

Martha Eves Bronze 100 Back

Rue Fowler Gold 50 Fly, 100 Breast, 50 Back, 100 IM, 50 Breast, 50 Free

Raul Franco-Overington Gold 50 Fly, 100 Free, 100 IM, 100 Back, 50 Free; Silver 50 Back

Tegan Gibson Bronze 100 Free, 50 Back

Camille Gillett Gold 100 Breast, 50 Back, 100 Free, 100 IM, 50 Breast, 50 Free

Sebastian Gillett Gold 50 Fly, 50 Free; Silver 50 Back, 100 Fly; Bronze 100 Free, 100 IM

Matt Hardick Gold 100 Breast, 50 Breast; Bronze 100 IM

Daisy Hay Gold 100 Free; Silver 100 Breast,100 IM, 5 Breast, 100 Back; Bronze 50 Back, 50 Free

Adam Hordern Gold 100 Breast, 50 Breast; Silver 100 Back; Bronze 100 Free

Martha Kelly Silver 100 Breast, 50 Back, 50 Breast, 100 Back; Bronze 50 Fly

Charlotte Lang Bronze 50 Fly, 100 Fly, 50 Free

Lucas Lawman Gold 100 Free, 100 IM; Silver 50 Breast; Bronze 50 Fly, 50 Free

Finn McFarland Gold 50 Free; Silver 50 Fly; Bronze 50 Back

Lucy Matthews Silver 100 IM; Bronze 100 Breast, 50 Breast

Harley Nicholls Silver 50 Fly, 100 Breast, 100 IM, 50 Breast; Bronze 50 Back

Finlay Saunders Silver 100 Back; Bronze 50 Back

Oliver Saunders Gold 100 Back; Silver 100 Fly; Bronze 50 Fly, 50 Back, 100 Free, 100 IM

Alex Sharman Gold 100 Fly, 50 Free; Silver 50 Fly, 50 Back, 100 Free Bronze 100 Back

Oliver Squire Gold 100 Free; Silver 50 Back; Bronze 50 Free

Lucy Stevens Gold 50 Fly, 100 Fly; Silver 50 Back, 100 Back

Zoe Strickland Silver 100 Breast; Bronze 50 Breast

Maisie Swain Gold 50 Back, 100 Back; Silver 50 Breast, 100 Breast, 50 Free

Niamh Ward Gold 50 Fly, 50 Back, 100 Free, 100 IM, 50 Free, 100 Back, 50 Free; Bronze 100 Breast, 50 Breast

Molly Watts Gold 100 Back; Silver 100 Fly, 50 Fly; Bronze 100 Free

Olly Watts Gold 100 Breast, 100 IM, 50 Breast; Silver 50 Fly, 50 Back, 100 Free, 100 Back, 50 Free; Bronze 100 Fly

Luke Welsh Gold 50 Fly; Silver 50 Back, 100 Free; Bronze 100 IM

Tayla Whittle Silver 100 IM, 100 Fly; Bronze 100 Back

Grace Williams Gold 100 Fly; Bronze 100 Breast, 100 IM, 50 Breast

Poppy Williams Gold 50 Fly, 100 Breast, 50 Back, 100 Free, 100 IM, 50 Breast, 100 Back, 50 Free

Elliot Wood Bronze 100 Back