Thames Valley Junior League Round 1 Results

Chris & Janet Hopkins
15-Mar-2019

Please see attached Results from Round 1.  Great swimming from all team members.

Well done!

Janet Hopkins

THAMES VALLEY JUNIOR LEAGUE ROUND 1 2019 2nd March
GIRLS BOYS
12 yr Med Relay Aoife Shanahan 18.15 12 yr Med Relay Chris Emberlin 16.57
2nd 1.06.35 Charlotte Brown 17.92 5th 1.11.50 James Holland 21.82
Kirsten Fraser 16.18 Jamie Leach 16.18
Lena McGowan 13.53 Kamran Paul 16.34
9 yr Med Relay No team 9 yr Med Relay No team
10 yr Med Relay Olive Muir 21.25 10 yr Med Relay Ben Richardson 21.03
5th 1.22.81 Georgie Brown 23.60 3rd 1.21.28 Bryan Lau 21.46
Immy Duly 19.00 Daniel Leach 18.28
Louise Goodman 18.85 Rory Doran 20.04
11 yr Med Relay Emily Westbury 19.72 11 yr Med Relay Laurence Cook 21.34
6th 1.16.43 Grace Wade 21.65 4th 1.16.94 Edward Botha 22.73
Lucy Bosley 18.28 Kostia Riabyi 16.42
Anna Patterson 16.79 Bryan Lau 16.15
9 yr 25 Bk No swimmer 9 yr 25 Bk No swimmer
10 yr 50 Brst Georgie Brown  4th 52.97 10 yr 50 Brst Bryan Lau 1st 45.13
11 yr 50 Fly Lucy Bosley 6th 42.72 11 yr 50 Fly Kostia Riabyi 2nd 37.25
12 yr 50 Fs Lena McGowan 2nd 31.32 12 yr 50 Fs Kamran Paul 4th 36.97
9 yr 25 Brst Florence Waller 3rd 25.62 9 yr 25 Brst No swimmer
10 yr 50 Fly Immy Duly 5th 45.59 10 yr 50 Fly Daniel Leach 3rd 43.22
11 yr 50 Fs Anna Patterson 5th 36.13 11 yr 50 Fs Laurence Cook 5th 38.81
12 yr 50 Bk Aoife Shanahan 4th 37.34 12 yr 50 Bk Chris Emberlin 3rd 34.66
9 yr 25 Fly No swimmer 9 yr 25 Fly No swimmer
10 yr 50 Bk Olive Muir 5th 47.60 10 yr 50 Bk Ben Richardson 3rd 44.85
11 yr 50 Brst Grace Wade 6th 47.62 11 yr 50 Brst Edward Botha 5th 48.75
12 yr 50 Fly Kirsten Fraser 4th 36.28 12 yr 50 Fly Jamie Leach 4th 36.34
9 yr 25 Fs Florence Waller 5th 18.75 9 yr 25 Fs No swimmer
10 yr 50 Fs Louise Goodman 5th 40.75 10 yr 50 Fs Rory Doran 5th 44.38
11 yr 50 Bk Emily Westbury 5th 42.13 11 yr 50 Bk Kostia Riabyi 2nd 36.25
12 yr 50 Brst Charlotte Brown 3rd 40.38 12 yr 50 Brst Jamie Leach 3rd 39.47
9 yr Fs Relay No team 9 yr Fs Relay No team
10 yr Fs Relay Louise Goodman 18.86 10 yr Fs Relay Bryan Lau 15.62
6th 1.14.07 Immy Duly 16.92 3rd 1.10.15 Daniel Leach 17.22
Olive Muir 19.47 Sam Hudson 19.25
Georgie Brown 18.83 Ben Richardson 17.78
11 yr Fs Relay Emily Westbury 16.78 11 yr Fs Relay Laurence Cook 18.11
6th 1.07.63 Anna Patterson 16.69 5th 1.10.75 Edward Botha 17.67
Grace Wade 16.79 Rory Doran 20.22
Lucy Bosley 16.71 Kostia Riabyi 14.98
12 yr Fs Relay Kirsten Fraser 15.41 12 yr Fs Relay Jamie Leach 14.75
DQ Aoife Shanahan 16.31 4th 1.02.06 James Holland 17.00
Charlotte Brown 15.94 Richard Ovey 15.97
Lena McGowan 16.71 Christopher Emberlin 14.21
8 x 25 Squadron Florence Waller 18.32 Not counting for points Sam Hudson 18.25
4th 2.18.53 Georgie Brown 18.32 Ben Richardson 18.00
Lucy Bosley 16.90 Kostia Riabyi 15.00
Lena McGowan 14.93 Richard Ovey 16.57
FINAL RESULT 1st  Amersham A  248
2nd Bracknell & Wokingham A 207
3rd Staines 200
4th Chesham 114
5th Newbury 109
6th Bracknell & Wokingham B 97